Domácí máslové sušenky Ládi Hrušky za 34 Kč

Máslové sušenky patří mezi nejoblíbenější dobroty ke kávě nebo čaji. Existuje mnoho rad a receptů na jejich přípravu a výsledek je často přímo závislý od zkušenosti a šikovnosti pekaře. Do jejich přípravy se nedávno pustil taky Láďa Hruška a výsledek ohodnotil jako domácí poctivé máslové sušenky. Zkuste jeho recept a sami se přesvědčte, zda všechny tyhle přívlastky jsou k nim přirazeny oprávněně.

Domácí máslové sušenky Ládi Hrušky za 34 Kč
Suroviny: 

1 a 3/4 hrnku hladké mouky
4/5 z velké kostky másla
3 lžíce moučkového cukru
1 vanilkový cukr
špetka soli

Postup přípravy receptu: 

Všechny suroviny dáme do mísy a vypracujeme hladké těsto. Upozorňujeme, že z velké kostky máslo použijeme jenom 4/5, tzn. máslo rozdelíme na 5 dílu a jenoma čtyři z nich použijeme. Z připraveného uděláme váleček, zabalíme jej do potravinové fólie a dáme odpočinout do lednice. Po dvou hodinách vyndáme těsto z lednice těsto a nakrájíme na zhruba centimetrová kolečka. Na těsto můžeme přidat mandle nebo ořechy dle chuti. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C zhruba 10 minut.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vaříme s Láďou Hruškou. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz