Domácí minivětrníčky

Kromě kelímkových langošů se v prvním říjnovém díle Vychytávek připravovali taky domácí minivětrníčky podle receptu pani Barbory.

Domácí minivětrníčky
Suroviny: 

Pudink:
0,5 l mléka,
2 pudinky,
3 lžice cukru.

Těsto:
250 ml vody,
150g 100% tuku,
150g hladké mouky,
6 - 8 vajec.

Krém:
250g másla,
125g cukru,
vanilkový cukr,
dvě lžičky rumu,
připravený pudink
3/4 nebo celý balíček tučného tvarohu,
poleva

Postup přípravy receptu: 

Alespoň 3 hodiny dopředu si připravíme pudink z půl litru mléka, dvou pudinků a 3 lžic cukru. Pudink necháme vychladit v pokojové teplotě. Na připravu odpalovaného těsta rozehřejeme v teplé vodě tuk a přidáme mouku, promícháváme vařečkou a přidáváme vajíčka. Z těsto vytvarujeme větrničky které rozprostřeme na plech a pečeme v troubě při 150°C zhruba 30 minut, pak troubu vypneme a necháme je ještě asi 10 minut dojít.
Krém připravíme v kuchyňském robotu. Kde nejprve vložíme máslo a k němu budeme postupně přidávat cukr. Vyšleháme a postupně dál přidáváme vanilkový cukr, rum a pudink. Nakonec lehce zamícháme tvaroh, aby se nezrazil.
Každý větrníček rozřízneme do tříčtvrte, naplníme krémem a polijeme čokoládou.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz