Krtek z plechu Ládi Hrušky

V dalším letošním pokračováni Vychytávek jsme se dozvěděli jak chutná krtek z plechu.

Krtek z plechu Ládi Hrušky
Suroviny: 

5 banánů

Korpus:
3 vejce,
1 hrnek cukru krupice,
¾ hrnku mléka,
¾ hrnku oleje,
2 hrnky hladké mouky,
3 lžíce kakaa,
1 kypřící prášek do pečiva.

Krém:
1 a /2 sáčku vanilkového pudinku,
1 hrnek (250 ml) mléka,
1 kostka tvarohu v pozlátku,
2 lžíce cukru krupice,
400 ml (2 kelímky) zakysané smetany ,
1 tabulka nastrouhané tmavé čokolády,
2 balíčky vanilkového cukru,
1 smetana na šlehání (250 ml).

Postup přípravy receptu: 

Nejprve si oddělíme bílky od žloutku. Bílky si vyšleháme s trochou soli do sněhu. Žloutky vyšleháme s olejem a cukrem do pěny. Přidáme všechny ostatní suroviny, které potřebujeme na přípravu těsta a nakonec opatrně vmícháme sníh z bílku. Pečeme v troubě na pečicím papíru 20 minut při 200°C.
Mezitím si připravíme krém. Nejprve si uvaříme pudink z mléka, 1 a půl sáčku vanilkového pudinku a dvou lžic cukru. Necháme vychladnout. Nastrouháme si tabulku čokolády a smícháme s vychladlým pudinkem. Přidáme všechny ostatní ingredience, kromě šlehačky. Vyšleháme.
Vychladlý korpus vydlabeme - 1 cm od okraje a 1 cm, aby nám zůstal odspodu. Na korpus poklademe banány nakrájené na kolečka a zamázneme krémem. Rukama nebo struhadlem nato uděláme "krtinec" z vydlabaného korpusu. Necháme ztuhnout nejlíp přes noc v lednici.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz