Linecké dortíky

Láďa Hruška se vrací po zimní pauze s novými díly Vychytávek. V rubrice Rodinné stříbro na talíři představila divačka Bohunka recept na svoje vynikající linecké dortíky. Na závěr si upečeme podle rychlého a levného receptu výtečný cibulový koláč.

Linecké dortíky
Suroviny: 

těsto:
300g hladké mouky,
200g másla,
100g moučkového cukru,
2 žloutky

krém:
2 šlehačky na šlehání,
2 mascarpone,
2 polévkové lžíce cukru

Postup přípravy receptu: 

Suroviny na přípravu těsta smícháme dohromady a vypracujeme hladké linecké těsto. Výborným pomocníkem Vám zde může být kuchyňský robot na hnětení těsta. Těsto budete mít připravené během několik minut. Těsto pak zabalíme do potravinářské folie a dáme alespoň na hodinu odpočinout do lednice.
Troubu si předehřejeme na 160°C.
Vyjmeme těsto z lednice a rozválíme na plát. Vykrájená čtverečky a srdíčka pečeme na 160 °C asi 16 minut.
Kuchyňský robot nám pomůže s přípravou krému, kterým čtverečky zdobíme společně s marmeládou. Jednotlivé kousky cukroví skládáme hezky na sebe. Navrch dáme sněhové pusinky, kde využijeme bílek z vajíček, ovoce, mátu a mandle. Přidáme srdíčka a dáme na chvilku do lednice, aby cukroví nasálo chuť krému.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz