Pečený vánoční stromeček Ládi Hrušky za 64 Kč

Vánočný stromeček je jedním z nejznámějších symbolů Vánoc. Láďa Hruška jako správný kulinář zareagoval na atmosféru Vánoc po svém a přišel s netradičním vánočným stromečkem - pečeným. Vyzkoušejte jak Vám bude stromeček chutnat.

Pečený vánoční stromeček Ládi Hrušky za 64 Kč
Suroviny: 

3 hrnky hladké mouky
3/4 kostky droždí
4 lžíce cukru
3 lžíce rozpuštěného másla
2 žloutky
1/2 hrnku vlažného mléka
špetka soli
lískooříškový krém

Postup přípravy receptu: 

Z vlažného mléka, droždí a lžičky cukru necháme zejít kvásek, který poté přidáme do mísy s moukou, cukrem, žloutky, solí, rozpuštěným máslem a zbytkem vlažného mléka. Důkladně promícháme a vypracujeme těsto, které necháme kynout.

Těsto rozdělíme na 4 díly, každý vyválíme na placku o 2 mm a vytvarujeme do tvaru trojúhelníku. Položíme na pečící papír a potřeme lískooříškovým krémem. Takto vrstvíme všechny placky, poslední nemažeme. Např. pravítkem si lehce vyznačíme kmen a větve tlusté asi 2 cm. Ostrým nožem nařízneme načrtnuté části a pruhy, které mají být větve, otočíme o 180 °, špičku necháme vcelku.

Potřeme bílkem a dáme do předehřáté trouby na 20 minut při 180 °C. Poté ještě potřeme cukrovou vodou a posypeme sezamovými semínky či strouhaným kokosem.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vaříme s Láďou Hruškou. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz