Pudinkáče

V dalším podzimním díle pořadu Vychytávky Ládi Hrušky si upečeme pudinkáče – vynikající moučník, po kterém se jen zapráší.

Pudinkáče
Suroviny: 

1 kg hladké mouky,
cukr,
droždí,
1 vejce,
2 dcl mléka,
1 dcl oleje,
sůl

Postup přípravy receptu: 
Připravíme si těsto - nasypeme mouku a cukr, přidáme droždí a další ingredience. Nečekáme až vykyne droždí, ale všechno rozmixujeme v kuchyňském robotu a až pak necháme vykynout. Až těsto vykyne, tak se upletou houstičky, které pomašlujeme a pečeme v troubě na 180°C. Až začnou houstičky růžovět, přetočíme pekáč a necháme chvilinku dopéct. Houstičky vybereme, necháme vychladnout, rozkrojíme a naplníme krémem. krém připravíme tak, že uvaříme pudink, do kterého pak zašleháme máslo, tak aby nám se nám vytvořil opravdu krém. Do jednoho litru mléka potřebujeme asi tři pudinky a cukr podle chuti. 
 
Vychytávka divačky: Pudink můžeme vařit v mikrovlnce asi 6 minut, Pudink nemusíme míchat, ale můžeme na něj nalít studenou vodu, aby se neudělal škraloup. Vodu pak odlijeme, pudink rozmixujeme, přidáme máslo a krém je na světe. 

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz