Pudinkové chia šneky Ládi Hrušky

V dalším díle Vychytávek si pro Vás Láďa Hruška připravil recept na pudinkové šneky obohacené o hit poslední doby - chia semínka. Chia semínka jsou tradiční potravina Aztéků a jsou skvělý zdroj energie. Původní verzi receptu představil Láďa Hruška na TV Nova. Obě verze můžete vyzkoušet a porovnat, která je pro Vás lepší. Původní verzi receptu naleznete zde - Pudinkové šneky Ládi Hrušky.

Pudinkové chia šneky Ládi Hrušky
Suroviny: 

1 listové těsto
chia semínka
500 ml mléka
rozinky
1 vanilkový pudink
3 lžíce cukru

Postup přípravy receptu: 

Přesně podle návodu na obalu si připravíme pudink (necelý půllitr mléka, 3 lžice cukru a pudinkový prášek). Zbytek mléka si necháme na potření šneků. Pudink vaříme a v momentě, kdy nám začne houstnout, jej odstavíme. Přidáme rozinka a chia semínka. Pudink necháme vychladnout. Mezitím rozválíme listové těsto na zhruba půlcentimetrovou tloušťku. Vylijeme na něj vychladlý pudink a rozetřeme. Připravené těsto srolujeme a nakrájíme z něho šneky. Před vložením do trouby je ještě potřeme mlékem. Vložíme do trouby na 180 °C a pečeme dozlatova. Hotové šneky můžete dle chuti pocukrovat nebo polít polevou.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz