Pudinkové šneky Ládi Hrušky ( původní recept )

Recept na pudinkové šneky, jak ho Láďa Hruška uvedl v roce 2014 na TV Nova v rubrice Rychlovky Ládi Hrušky. Moderní verzi receptu s chia semínky prezentoval Láďa Hruška v pořadu Vychytávky Ládi hrušky na Primě. Recept naleznete zde - Pudinkové chia šneky Ládi Hrušky.

Pudinkové šneky Ládi Hrušky ( původní recept )
Suroviny: 

hrnek vlažného mléka
tři a půl hrnku hladké mouky
dva vaječné žloutky
tři lžičky moučkového cukru
špetku soli
vanilkový cukr
droždí
čtvrtku másla
Náplň:
vanilkový puding
rozinky
půl litru mléka
tři lžíce cukru

Postup přípravy receptu: 

Mouku nasypeme do misky, uděláme do ní důlek a přilijeme mléko. Přidáme rozdrobené droždí, necháme vzejít kvásek. Pak přidáme žloutky, vlažné máslo, vymícháme hladké těsto a v teple necháme pod utěrkou cca hodinu kynout.. Zatímco těsto kyne, vytvoříme do něj náplň. V hrnci ohřejeme mléko a uvaříme s pudinkem, vanilkovým a moučkovým cukrem a rozinkami. Těsto, které mezitím vykynulo, rozválíme na zhruba centimetr a potřeme jej náplní. Vytvoříme z těsta roládu, pokrájíme na zhruba dvoucentimetrové kousky a přetřeme mlékem. Pečeme při teplotě 170 stupňů Celsia, dokud nejsou šneci krásně křupaví. Dobrou chuť!

Do náplně použijeme vanilkový puding, sáček rozinek, půl litru mléka a tři lžíce cukru.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz