Rodinný sendvič Ládi Hrušky za 99 Kč

Sendvič je oblíbeným typem rychlého občerstvení, původem z Anglie. Traduje se příběh, že za vznik sendviče může skutečnost, že John Montague, čtvrtý hrabě britského hrabství Sandwich, byl vášnivým hráčem karet. Aby prý nemusel kvůli jídlu odkládat karty, nařídil sluhovi, aby mu dal steak mezi dva krajíce chleba, takže se dal držet v jedné ruce. Přípravu sendviče se rozhodl vyzkoušet taky Láďa Hruška a jedná se o sendvič vskutku originální - rodinný maxi sendvič.

Rodinný sendvič Ládi Hrušky za 99 Kč
Suroviny: 

1 kulatý chléb
1 balíček šunky
2 lžíce majonézy
1 balíček salámu
2 lžíce hořčice
plátkový sýr
1 rajče
listový salát

Postup přípravy receptu: 

Nejprve seřízneme vršek bochníku a vydlabeme měkkou střídku uvnitř. Vzniknout by nám měl chléb, který se používá na servírování některých hutnějších polévek místo talířů. My tam ale pro tentokrát dáme sendvičovou náplň. Na dno chleba naskládáme šunku ani přidáme dvě lžíce majonézy, kterou rozetřeme. Přeložíme kolečky suchého salámu a vše ještě přikryjeme měkkou střídkou, kterou jste předtím vybrali z chleba. Na střídku namažeme hořčici, přidáme sýr, plátky rajčete a listový salát. Takto naplněný chléb zakryjeme pokličkou z odříznutého vršku a zabalíme do alobalu. Sendvič necháme odpočívat alespoň hodinu. Pro jistotu ho ještě dobře zatížíme, aby držel pohromadě a správný tvar. Po hodině už jenom chléb rozkrájíme na trojúhelníky, jako dort a můžeme podávat.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vaříme s Láďou Hruškou. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz