Slanino-sýrový koláč Ládi Hrušky za 61 Kč

Koláče se dělají na mnoho způsobu, většinou se oblibě těší koláče připravené na sladko. Své příznivce mají ale taky koláče slané. Pro ně je určen další recept od Ládi Hrušky - slanino-sýrový koláč. Suroviny na jeho přípravu nakoupil za hezkých 61 Kč.

Slanino-sýrový koláč Ládi Hrušky za 61 Kč
Suroviny: 

1 balíček listového těsta
1 balíček krájené slaniny
1 balíček strouhaného sýra
1 vejce

Postup přípravy receptu: 

Listové těsto vyválíme do tvaru obdélníku - cca 0,5 cm silného a poté nakrájíme na 8 stejných cípů, tak aby se na každý vešel plátek slaniny na délku. Cípy vyskládáme na pečící papír tak, aby vznikla hvězda s malým kolem uprostřed. Rozpůlíme slaninu (podélně) a plátky položíme na cípy. Poté prostředek zasypeme strouhaným sýrem. Cípy přeložíme špičkou doprostřed, potřeme rozšlehaným vejcem a posypeme (mák, sezam apod.). Dáme péct do rozehřáté trouby při 180 °C asi 20 minut do zlatova.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vaříme s Láďou Hruškou. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz